Telefon
WhatsApp
  • 22 Kasım 2020, 14:59
Kombi Bakımı

Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın. Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.  Ankara Acil Kombi Servisi olarak kombi tamirikombi bakımı ve kombi servisi hizmetlerini uygun fiyata müşterilerimize sunabilmekteyiz.

 

Kombi Bakımı Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor. Uzman raporları uyarıyor Kombi bakımlarının yılda en az bir kere yaptırılması gerekiyor. Birçok uzman kanaatine göre kombi bakımlarının zamanında yaptırılması büyük önem arz etmektedir. Kombi bakımı yapılmazsa ne olur peki. 

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Bakımları eksik yapılan kombiler zaman içerisinde kanallarda tıkanmalar ve kazan çevresinde ve içerisinde korozyon ve hareketli parçalarda aşınmaya sebep olarak kombinizin daha fazla doğal gaz tüketmesine ve ısıtma problemleri ile su kaçırma gibi sorunlar yaşamasına sebep olur. Kombi bakımı Ankara firmamız bünyesindeki teknik servisler tarafından İlaçlı kombi bakımı gibi çok ileri seviye kombi bakım hizmeti vermektedir. Kombi bakımını yapacak ekiplerimiz lisanslı ve teknik servis belgelerine sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Bu sayede bakımlar doğru ve yeterli seviyede yapılmaktadır. Kombi bakımı yapılmaz ise;

  1. Kombinin çalışma ömrü kısalır.
  2. Kombiniz tam verimle çalışmaz.
  3. Enerji tasarrufu yapamayacağınız için ekonomik açıdan zarar edilir.
  4. Beklenmedik şekilde arızalara ile karşı karşıya kalınabilir.
  5. Evi ısıtmak daha zor hale gelir.
  6. Sıcak suyun sıcaklığı tam verimle iletilmez.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

BİZ SİZİ ARAYALIM